Филтрирај

Showing 1–25 of 27 results

Тапети

Украсување на имагинацијата на луѓе кои сакаат да размислуваат за декоративни модели се спојуваат во различни позадини тапети. Нудиме суптилност паралелно со вашите најудобни избори. Шаблоните и боите произведени за живеење или животни простори танцуваат на ѕидовите со елегантни допири. Можете да изберете позадини како сакате да ги користите на големи професионални места или во декорацијата на куќата што сакате да ја креирате според сопственото мислење.

Модели на тапети –позадини

Тапети  кои додаваат длабочина на ѕидовите од вашата дневна соба и да ја прават вашата средина убава, исто така, се истакнуваат како комплементарен елемент со неговиот хармоничен став со мебелот. Ако сакате да користите мебел од класичен стил, можете да ги примените мотивите на минатото, кои потсетуваат на класичниот период. Погледнете ја хармонијата на елегантни ѕидни ѕидови украсени со поетски детали во комбинација со мебелот.

 Кога ги погледнувате ѕидовите со својата елеганција и детални цртежи, можете да изберете меѓу совршените модели кои ќе ве одведат во земјата на убавините. Класичните мотиви, често се гледаат како цвеќиња, лисја и шалови, кои постигнуваат идеална интеграција особено во големи сали и рачно резбани мебели. Ако сакате да останете во минатото и во тој стил одберете ѕидни тапети кои ќе ве потсетуваат на минатото.  Ако сакате да купите модерен мебел за дома според вашиот избор, можете да ги изберете ѕидните тапети поатрактивни и посветли модели.

Вие исто така можете да бидете заинтересирани и за тапети во беж боја  или во цврста боја во врежани мотиви. Кои покажуваат хармоничен стил со мебел во американски стил. Производите на моделот  дамаск даваат носталгија која може да ја чуствувате во вашите простории.  Ако користите завеси или мебел со моделот  дамаск ,  можеби ќе сакате да изберете едноставна тапета за да избегнете побунување.

Ако просторот е мал, подобро е да користите тапети со мали десени кои ќе ви ја направат просторијата по широка.  Во хотел,училиште, студентски дом , свадбена сала , сала за танцување и други големи простории препорачливо е користење на тапети со широки и големи форми. Така ќе се постигнат успешни резултати. Ако сакате да создадете поинаков концепт, можете да помислите на тапети со слика на град или други панорами.

Цени на тапети

Исто така можете да ги погледнете и винилските производи меѓу ѕидните позадини кои им даваат на ентериерот сосема поинаква атмосфера. Производите се многу лесни за чистење, лесни за чистење, бидејќи не апсорбираат дамки. Тоа ви помага да се постигне интегритет во декорацијата со усогласување со дрвени или керамички подови. Во големи и професионални простори, големите коктел салони на рестораните ги покриваат ѕидовите со тули и создаваат посебен концепт. Сибирски тули, камења, камен бетон или декоративен  камен може да ги искористите за да додадете богата атмосфера на декорацијата.

Кино сали, сали за состаноци можат да се декорираат  со различни типови на тапети, кои може да ви дадат перспектива на вашето место. Можете да изберете меки бои и обични или мали цветни дизајни за да ги покриете домашните спални. Моделите на тапети со облаци , исто така, може да бидат  идеален избор  за убав сон. Можете да ги користите цветните  хартии со пеперутки за во дневната соба.

Ако чекате да имате  бебе и сакате да ја подготвите детската  соба од сега, можеби ќе сакате ѕидни облоги со симпатични цртани ликови. Украсените позадини за девојки или момчиња можат да бидат интересни за децата. Можете да донесувате одлука со споредување на квалитетот, бојата и моделот помеѓу прекрасните дизајни каде што се презентираат оригиналните производи на познатите брендови за поставување на тапети и други подови.

Можете исто така да ги споредите понудените производи по различни цени. Со вашето семејство и пријатели, можете да ги изберете позадините што ги мислите за вашиот дом преку проценка на производите. Ако избирате за професионален простор, можете да изберете различни модели за деловите на просторот со различни квадратни метри.

Што е Тапета?

Многу е важно да го декорирате вашиот дом за да го направите комотен и свеж на крајот на еден долг ден. Најдобар начин да започнете со украсување на вашиот дом е да додадете сопствени позадини за вашите ѕидови.

Можете да направите промена во вашиот дом со тапети  кои ги нудиме со  поповолни цени во споредба со нормалните цени. Тапетите  овозможуваат лесно користење за декорација. Многу  лесно  се монтираат  и лесно се  отстрануваат. Некои модели им овозможуваат на корисниците да ги ставаат сами без помош на професионални апликатори.  Можете да го промените расположението со мал допир на целата куќа со тапета која ќе ја изберете сами.

Колку типови на тапети постојат?

Винил тапета е најшироко користен тип на позадина која лесно се отстранува и лесно се чисти.  Постојат два вообичаени винил тапети што можете да ги користите во вашите домовите. Течни винил позадини се отпечатени со 100% винил материјал и обично се врежани за да дадат луксузен текстурален ефект. Овие позадини се многу издржливи и обично може да се чистат со сапун и вода, со што се олеснува одржувањето. Овој тип на позадина кога се става има хартија назад и површина затворена со течен винил .

 Од друга страна, солидната  винилна позадина е целосно водоотпорна. Идеална за кујни и бањи. Друг вид на неткаена тапета е технички развиена позадина со материјал кој е воведен пред осум години и стана претпочитан супстрат за позадина. Неткаена позадина изработена од влакнест материјал многу  полесно може да се  залепи. Со формирање сува лента на ѕидот, тие обично се оставаат на мазен ѕид. Многу од нив не содржат винил, што им дава еколошка опција на тапетата.

Како да избереме тапета ?

Со толку многу бои и модели, може да биде навистина тешко да се избере онаа која е најпогодна за вашиот домашен дел. Поради оваа причина, внатрешните елементи на вашата куќаа домашната боја, светлина, длабочина на просторот, текстура и мебел треба да бидат оценети како елементи. Со земање во предвид   овие важни фактори, изборот на вистинска тапета  е многу полесно отколку што може да мислите. Скалата на боите  е многу важна при изборот на нова позадина.

 Прво треба да ја разгледате функцијата на собата и воздухот што сакате да го креирате. Студената зелена боја, блузот и пурпурите се смируваат и создаваат мек концепт, додека топлите бои како црвена, жолта и портокалова сјаат и создаваат живописен концепт. По изборот на боја, треба да се избере соодветна шема. Големи обрасци со драматични бои ви даваат поформален изглед.

Тие се поставени во поголеми калапи и во поголеми интервали. Мешањето и совпаѓањетона боите  е одлично. Сепак, исто така, треба да се осигура дека се совпадне на калапи од исто семејство во боја. По изборот на боја и модел, треба да се провери факторот на светлина во областа каде што ќе биде поставена тапетата.  Позадините треба да бидат мазни и треба да се претпочитаат метални, рефлексивни и обоени стилови на позадини за да се рефлектира светлината правилно. Треба да се избере темна боја или текстурирана позадина за да се потенцира одредена карактеристика и да се истакне.

Кои се цените на тапетите?

Кога станува збор за цената, има многу работи што треба да се разгледаат. Кога ќе изберете тапета, треба да запомните дека треба да пронајдете некој што знае како да ја изаврши работата, а особено ако сакате да направите нешто различно, како што е употребата на текстура, тоа ќе ја зголеми цената. Од друга страна, нема потреба да се вработите професионалец денес  за ставање на позадина достапна на пазарот. Таа, исто така ви овозможува да го промените вашиот декор како  што сакате, лесно  се аплицира и лесно  се отстранува  без никакви  остатоци. Специјалните позадини изработени од ткаенина нудат убава текстура и се издвојуваат со нивните цени.

Дали тапетите може да се користат и на таваните ?

Зошто не  ставата тапети  на таванот? Наместо бел, цврст таван, можете да користите позадина за да додадете некоја елеганција. Ако планирате простор за вашите деца, никогаш нема да тргнете погрешно со позадина на небо со ѕвезди. Можеби сакаш да видиш добри работи кога одиш  во кревет. Зошто да не го декорирате вашиот таван со суптилен, но пријатен цветен дизајн? Можеби само сакате да уживате во рамна боја. Сè што треба да направите е да одберете цврста боја на  позадина на вашиот ѕид и таван. Позадината  е покорисен материјал во споредба со нормалната боја на ѕидот и таванот.

Декоративни позадини кои додаваат длабочина и естетика на ѕидовите на вашиот дом ви даваат слободни простори за да ја направите вашата креативност. Можете треба да ја завршите вашата домашна декорација со декоративни позадини што се најблиску до вашиот сопствен стил меѓу стотици опции. Или  да комбинирате различни позадини заедно за да го одразите сопствениот стил на ѕидовите.

Креирај модерни простории со декоративни тапети

При изборот на декоративни модели на позадини, важно е прво да ја одредите вашата област на користење. Изборот на тапети  со различни опции за детски соби, спални или салони во просторијата каде што ќе се користат, ќе ви овозможат подобро да ја рефлектирате атмосферата на таа просторија.

Ако имате мала соба можете да ја  направите вашата соба повеќе пространа со лесни декоративни модели на  позадини . Во големи простории, како што се салоните со големи квадратни метри и големите хотели, тапетите  со големи модели можат да го направат местото поелегантно. Ако местото каде декоративните позадини треба да се применат е мало, можете да изберете помали шаблони и да избирате обични светли бои за вашата соба да биде светла.

Можете да го продолжите вашиот стил со избирање на позадина во нијанси кои се слични на вашиот мебел со класични допири и завршување на вашата стилска декорација со декоративната позадина на вашиот ѕид. Флоралните мотиви, лисните обрасци и природните икони можат да одговараат на вашиот класичен мебел во вашите дневни простории.

Можете да додадете свежа боја во соба во која доминира црна или кафена боја со обрасците што ќе ги одберете за апликација за позадина. Утврдување на она што ви треба треба да биде првиот чекор во вашиот избор на тапета .

Совет: Што да се има во предвит при избор на декоративни Тапети ?

Една од важните точки што треба да се има во предвит  кога избирате декоративни тапети  е чистотата. Особено за долгорочна употреба, позадини што се  светло обоени ќе покажат многу повеќе дамки како што се отпечатоци од прсти итн. Затоа позадини што ќе можете да ги  избришете  ќе биде вашиот голем спасител. Покрај чистењето, друго прашање е изолацијата. Заедно со технологијата во развој, декоративните позадини почнаа да се произведуваат со опрема што овозможува топлинска и звучна изолација. Можете да имате поудобна куќа со избирање на модели кои имаат изолацискаа функција покрај украсни цели.

Декоративни тапети  кои ќе додадат поинаква атмосфера во вашиот животен простор може да ги најдете кај нас со опции кои одговараат на секој вкус и буџет! Ако сакате да го промените расположението на вашиот дом веднаш додајте  ги нашите тапети во вашата кошничка.

Во декорацијата на домот , важно е да се разгледаат  многу различни места и предмети. Ѕидовите околу куќите се еден од елементите кои придонесуваат за оваа хармонија. Бојата, дизајнот и дури и текстурата на ѕидовите може да му дадат на куќата поинакво чувство. Тапетите  често се користат во декорацијата на домот.

Една позадина може да е  е привлечна опција со многу повеќе опции на  бои. Шаблони и текстури кои не можат да се добијат со боја може да се постигнат со позадини. Тапета  може да се примени на сите ѕидови на собата или пак да се примени само  на еден ѕид. Различни бои на позадина на еден ѕид ќе додадат виталност во собата. Тапетата  може да биде во вид на камен, шарени цветови, симетрични ленти, обична тапета  или врежана.

Обични Тапети

Обичните позадини се еден од најпосакуваните модели, бидејќи тие можат да се прилагодат на сите видови на мебел и завеси. Сепак, шаблоните позадини исто така можат да придонесат за високо декоративен изглед, ако се компатибилни со избраниот мебел и завеси. Ако тапетата е со различни десени таа треба да се стави со  голема грижа.

Поради тоа што ставањето на тапети  е занаетчиска работа, се препорачува оваа работа да ја прават  професионалните луѓе. Ако тапетите со дезени не се прицврстуваат правилно на соодветните делови, може да се појави прилично непријатен изглед. Тапетата се лепи со специјален лепак . Тапетите заедно со лепакот можете да ги најдете кај нас.  Постојат многу различни опции за тапети , домашни или странски  позадини се достапни само кај нас.

 На пример, за детската соба, децата можат да пристапат до десетици различни и слатки позадини според нивниот вкус. Или за оние кои сакаат да создадат поинаков дизајн,  тридимензионалните позадини може да биде соодветна опција. Позадини погодни за детска соба, шарени и рамни модели, како и многу животни и симпатични фигури кои можете да ги најдете.  Забавни модели кои ја негуваат детската имагинација, исто така, додаваат топлина и искреност во детските соби.

Тритедимензионални тапети

Тритедимензионални и дизајнирани  модели се меѓу тапетите кои се предлагаат да се применат на еден ѕид и додаваат виталност во просторијата во која се применуваат. Меѓутоа, при изборот на три-димензионални позадини, најважното прашање што треба да се разгледа е тоа што треба да се користи во област која не изгледа премногу. Некои тродимензионални и симетрични позадини кои постојано се на ум може да ги вознемират луѓето со астигматизам.

Постојат многу различни видови на тапети достапни кај нас. Може да најдете тапети во согласност на вашите вкусови и буџет со содветни  димензии. Димензиите  на просторијата што  ќе биде обложена со тапета треба внимателно да се утврди. Тапетата е практична опција во однос на тоа што е лесно да се примени во однос на бојата и истовремено лесно  отстранлива.

За позадините, кои се чистат во различна форма , треба внимателно да се прочитате фразите наведени на нивното пакување, вклучувајќи ги и предупредувањата за тоа како да ги исчистите. Се препорачува  да се внимава при чистење, особено кај  врежани и кадифени текстурирани позадини. Поради неправилна употреба, може да се случи расипување на избраната позадина.

Тапети во bifeks.com

Тапетите  имаат досат важно место. Произведени со денешната технологија, овие производи обезбедуваат неверојатна елеганција на корисникот со различни структури. Можете да ги разледувате на нашата страница  моделите на позадини со различен квалитет и спецификации. Можете сами да ги примените овие типови производи или можете да добиете поддршка од експерт. Прифатлива  цена и опции со висок квалитет чекаат да додадете елеганција во вашиот дом. Употребата на тапета, која датира од многу стари години, денес е многу поинаква со сосема различни производи.

Тапети , кои имаат многу различни карактеристики од старите производи, исто така, станаа омилени во декорацијата на домот. Во зависност од областа што треба да се користи, особините и визуелноста може да варираат. Покрај тоа, овие производи, кои се здобија со модерна структура, се здобиваат со разбирање на сите со нивните извонредни карактеристики. Можете исто така да ги изберете овие производи за импресивна област. Кога го купувате овој тип на производ, треба да размислете многу добро.

Треба исто така да ги земете предвид сите контури, вдлабнатини и издигнувања на ѕидот. Тапетите  што ќе ги купите треба да се пресметаат на најсоодветен начин за да не бидат премногу или да недостасуваат. На овој начин можете да добиете одлични резултати по пристапни цени. Различни производи можат да бидат избрани во различни области, како детска соба, кујна, спална соба или дневна соба. За сали може да се претпочитаат повеќе автентични ткаени модели за позадини. На овој начин, можете да одразувате ефикасно и посебно структурирање во вашиот дом.