Филтрирај

Showing all 6 results

Вечерни фустани

Свечени фустани (sveceni fustani) од различни категории и модели. Произведени со најдобри материјали, ние  ви ги нудиме со  најдобри цени за вас. Во нашата веб-страница ќе најдете различни видови на вечерни фустани. Почнувајќи со едноставни фустани,  по свечени  фустани се до фустан со  екстравагантни мотиви. Разновидноста на боите ќе ви даде можност за избор. Професионално работиме за да донесеме нови трендови, испреплетени со класика и едноставност. Формалност и сензуалност. Секоја возраст и секој тип може да се најде себеси кај нас. Секоја желба по ваш стил може да ја исполните тука кај нас. Лесен за користење за избор на прекрасни фустани (fustani) што се  најдобро прилагодни за вашите прилики и настани. Секогаш ќе изгледате совршено облечени. Во нашата продавница ќе најдете женски фустан од овие материјали:

Брокат е материал со средна тежина, цврста и декоративна ткаенина која најчесто се користи за вечерни фустани. Брокадата е доста ригидна, па затоа е прилагодна за да се создадат структурирани фустан или фустан со поголеми димензии. Поради својата цврстина и издржливост, брокадата е многу убава за носење.

Бридал сатен

Бридал сатен: ултра-елегантна  ткаенина изработена од синтетички влакна  што создава луксузен сјај. Широко достапна во свила, полиестер, ацетат и сл. Широко се користи и за  свадбени фустани.

Шифон

Шифон : Особено видлив и лесен материјал. Бидејќи е толку едноставен и лесен , често се користи како слој или како покривка за поосновна ткаенина. Оваа деликатна ткаенина има нестабилен, незамислив изглед, но го олеснува облекувањето. Се користи за едноставни свадбени фустани.

Памук

Памук: Памукот е природно влакно кое доаѓа од семето на памучната билка и се користи за да се направат многу видови ткаенини по секоја цена. Влакното е празно во центарот и, под микроскоп, наликува на изопачена пунџа. … Едноставна ткаенина произведува мониста,  и други  ткаени материјали.

Voile: Voile е обична, мека и светликава  ткаенина, обично направени од 100% памук, но се користи исто така и за свила. Таа е погодна за кошули, блузи и едноставни фустан, и е прилично едноставна ткаенина за везење.

Тул

Тул : Оваа прекрасна ткаенина има голем слој и е погодна за супер подуени и цврсти свадбени свечени фустани. Таа е многу мека со деликатна текстура. Таа може да биде во свила, памук или полиестер. Оваа ткаенината е многу лесна и деликатна.

Свила:

Свилата, како што знаете, е една од најпопуларните ткаенини за произведување на  свадбени свечени фустани со по високи цени. Најпосакуваната ткаенина меѓу свилата за свадбени фустан се Свилата Дупиони, Свилата Шарм, Шантунг, Теш Тул, Шармеус Суед, Шармеус Тешки, Металасе, Креде де Кине, Тајландска свила, Пеу де сои, Органза, Шифон, Џорџет / Сите овие типови имаат главен состав од свила. Највисок процент на свила во составот е свила лунатус, познат како ” ретка свила”.

Тафета

Тафета: ова е популарен избор за да ја направите вашата венчаница  да има сјаен и свеж  изглед. Кога овој материјал е изработен од влакна од свила има многу мазен изглед. Вие исто така добивате 100% полиестер тафта ткаенина за вашиот многу очекуван  фустан.

Сомот

Сомот: луксузна ткаенина ,тешка  исплеткана со завршно парче изработено  од свила, кадифе или црвена ткаенина. Финишот создава нежно, елегантно чувство.

Чипка: деликатни мрежи со прекрасен  вез често во дизајни како цвеќе. Најквалитетната чипка е рачно изработена. Но, чипка направена машински  денес може да биде тенка и погодна за декорација со орнаменти, мониста или бисери.

Квалитетот и цените се загарантирани.

Кратки вечерни фустани :

Оваа прекрасна колекција на полу-формални фустани е уште еден добар избор што ќе биде совршен  за вас за вечерни прилики. Должината на овие кратки вечеерни фустан е до колена . Кратки женски фустани од последни модни трендови.  Погодни за секакви вечерни средби со вашите пријатели.

Женски кратки фустан со кратки ракави. Станете  посебни со  нашите модели на фустан.

Долги свечени фустани:

Женски фустан за гала вечер. Фустан за долги девојки се вклопуваат со телото на врвот и стојат лабави кон  дното. Нашите модели на вечерни фустани (sveceni fustani) ќе ве направат  да блескате  меѓу вашите пријатели. Во различни бои и модели , имате можност слободно  да ги изберите најдобрите модели за  вечерни пригоди. Ова е избор со висок стил и најдобар избор за матурски вечери или  специјални вечери.

Женски формални свечени фустани,

Формалните настани бараат формален код за облекување. Ако имате состаноци или вечери со колегите од на работа  или кога сакате да изгледате  формални, нудиме вечерни фустани за типот на вечерта што ја барате. Долги до колено или под колено, овие женски фустан ќе ви направат да изгледате  сериозно и амбициозно пред поканетите. Тоа ќе ви даде чувство на удобност и самодоверба. Нашите фустани облечени со стилски чевли, дополнителен накит ќе ви овозможат совршена комбинација  Убави и лесни  фустан за стилот што го бара вашиот настан.

Прекрасни секојдневни фустани.

Секојдневните  фустани се  удобни, но со стил . Произведени со мек и лесен материал. Секојдневните женски фустан  од овој тип ќе направат да се чувствувате полесно, но со повеќе стил и повеќе во мода.  Корисни за секојдневни средби  со пријателите.

Фустаните  Bodycon:

Убави фустани во стилот на Bodycon или фустан тесни уз тело се фустан за да се чувствувате по  женствени и сензуални. Општо достапни со еластичен материјал кој се шири според  основата на вашето тело. Се совршени фустан за коктели.

Фустани со чипка

Неверојатното нешто во врска со фустаните со чипка  е дека тие можат да постигнат рамнотежа меѓу многу модерни, но исто така и конзервативни модели. Од кралицата на Англија до таа на Кембриџ , чипката  е ткаенина која стана “царство”. Вие можете да  комбинирате  и  играте со разни  бои за да добиете  сензуален став во овие убави фустан. Зошто не сакаш да носиш чипка? Тоа е безвременски женски фустан кој никогаш не излегува од мода.

Фустани без ракави .

Некои прилики бараат истакнување  на кожата полна со шарм и убавина. Фустан за девојки кои покажуваат парче од вашата биста кожа изгледаат навистина стилски. Овој стил ќе го најдете близу до вас,  кај нас, што се однесува на едноставни фустан, но исто така и прекрасни фустани (fustani) од овој тип, во  кои  навистина ќе се чувствувате пријатно и удобно.

Фустани за Коктели.

Фустани без ракави и без ремени, во форма на буквата А е најлесниот начин да се носат за на коктели. Лесен стил и едноставни фустан (sveceni fustani), но секој од нив ви дава моќен и модерен изглед, особено кај повисоките  жени.

Формални женски  фустани.

Синтетички долг  фустан , пуштен по вашето тело  и сензуален. Достапен со тенки ремени. Фустанот е тенок и долг до дното на ногата. Има посебен дел странично, што ве прави  да изгледате многу женствено и неодоливо. Во комбинација со  високи сандали  ќе го  финализирате вашиот изглед ,за некоја пригода  која бара сериозност, а во исто време и сензуалност.

Едноставен секојдневен долг фустан.

Прекрасен изглед без многу напор, облекувајќи  долг фустан до дното на нозете,  особено ако фустанот  е црн. Совршен за излегување надвор и извршување на вашата работа во текот на денот, за доручек надвор од куќата, или пак за некое попладне со пријателите. Зошто дури и да не за некоја чаша во доцните часови на вечерта. И ова не е дури и најдобриот дел; не само што таквиот фустан ќе направи да изгледате доволно добро, но исто така ќе ве натера да се чувствувате удобно во текот на целиот  ден.

Свечени Фустани “Flare”

Ниту една силуета нема повеќе сенка од оваа класика од 1950-тите. Прилично сум сигурен дека истакнувањето на струкот според  империјата никогаш нема да излезе од мода . Значи, таквиот фустан не само што може да го носите насекаде и во секое време, туку секогаш ќе бидете  тренд. Ќе изгледате навистина убаво во овој формален фустан кој има извонреден изглед. Постои исполнување во форма  на V на вратот со прилагодливи тенки ремени кои ве прават да се чувствувате пријатно. Исто така, има широк појас на грбот  подолг на задниот дел  и пократок на предниот дел кој би бил прекрасен за да го носите за некоја вечерна прилика.

Класичен вечерени фустани.

Овој тип  на свечени фустани е совршен избор за да изгледате елегантни и стилски. Генијализмот и женственоста на овие фустан од година на година ги оставаат луѓето зачудени од нивниот изглед.  Особено кога се везани рачно со бисери  околу ракавите или други посебни детали. А  истотака и везана чипка над овие фустан би ја  открила класиката на овој фустан.

Вечерни фустани со  одличен дизајн.

Надуван , стабилен  фустан ќе ви овозможи  автоматски да ја освоите наградата како кралица на вечерта. Балските свечени фустани  имаат не само класични детали, туку покажуваат  и многу моќ. Ќе се воодушевите себеси во таков фустан со малку ракави и во облик на срце. Вие заслужувате вакво  внимание.

Свечени фустани.

Свадбени фустани  за вашиот посебен ден. Женски фустан произведени од најдобрите материјали. Едноставни фустан за жени кои сакаат да се облекуваат повеќе едноставно тој ден. Убави  фустан за по малку екстравагандни девојки.  Свадбени фустани , најубавите европски модели, величествени и со значително украсени детали. Свадбени свечени фустани во посебен модел како сирена,тесни до колена па потоа пред дното почнува да се шири. Овие фустан ви овозможуваат да изгледате  елегантно и истовремено едноставно и модерно.

Едноставни свечени фустани од стилот колон

Ако сакате едноставност и складност, имаме совршен фустан за моделот што го барате на овој посебен ден за вас. Ако едноставноста е твоето мото, овие колона фустани ќе бидат токму вашиот избор. Оваа силуета на венчаница е совршена за невести кои сакаат лесен фустан, бидејќи бара помалку ткаенина од другите свадбени фустан (па затоа е многу лесно да се движите во нив !).

Убави широки и надувани свечени фустани.

Ако сакате убавина и гламурознос, ако сонувате за свадба како на приказните, не двоумете се и  разгледајте ги  нашите омилени свадбени фустани. Ќе бидете во нив  како вистинска принцеза со кралски фустан  и гламурозни  дизајни на вашата специална вечер.   Прекрасниот кралски стил  е една од најкласичните силуети и веднаш ќе ви го даде ефектот на Пепелашка на нејзиниот бал.

Фустани за свадба  ” sheath”

Овие  фустани се фантастични за девојките кои на нивниот најважен ден сакаат да се чувствуваат удобно, но во исто време да не го изгубат чувството на величественост. Не толку надуени и замрзнати како горенаведените фустан , овие  фустан даваат илузија на кралски фустан, но не со  истото оптоварување. Прекрасно паѓање по вашето тело со создавање само малку  проширување кај делот на колковите овие фустан ви овозможуваат изглед според ваша желба.

Добијте го најдобро од нашата компанија. Ви се нуди квалитет,ви се нуди стил .

Ви се нудат убави и свечени фустани. Свечени Фустани за жени како  погоре наведените  и многу други дизајни. Вие само треба да го изберете вашиот фустан кој мислите дека ќе ви  даде  одличен сјај.