Filtroji

Po shfaqet 1–25 nga 48 përfundimegjithsej

Sandale per femra

Sandale per femra jane një nga këpucët më të pershtatshme dhe të rehatshme të çdo gruaje, janë të domosdoshme në çdo gardërobë. Ju mund të zgjidhni sandale  të ndryshme qe kombinohen  si ditën ashtu dhe natën. Me modelet e sheshta dhe modelet e plazhit, ju mund të perjetoni rehati në verë dhe mund të përdorni me rrobat tuaja të natës në pranverë dhe në dimër.

Çmimet e Sandaleve

Ne nje gamë të gjerë te  sandaleve  eksistojn edhe çmimet e ndryshme. Modelet e dizajnuara nga shumë marka që përdorin materiale dhe pajisje të ndryshme përfshijnë sandale të grave për çdo buxhet. Ju duhet t’i kushtoni vëmendje materialit të prodhuar kur vendosni për modelin e sandaleve që do të blini.

Materiali i përdorur do të ndikojë në çmimin e produktit, si dhe në mjedisin në të cilin mund të mbani sandalet tuaja. Ju mund të preferoni modele plastike dhe gome në mjedise të lagështa dhe sandale si në anën e detit dhe pishinës.

Sandale per femra

Sandale per këmbë tape dhe thembra prej druri mund të preferohen në jetën e përditshme, madje edhe në punë. Këto modele mund t’ju japin komoditet duke qenë elegante. Fustanet per mbremje mund t’ vishn me sandale me taka të larta . Në vitet e fundit, një trend  i modës që vazhdon në mbarë botën eshte qe veshjet e mbrëmjes per dimer te praktikohen  me sandale me taka të holla qe duken mjaft elegante.

Një nga sandalet më të preferuara janë sandalet në natyrë . Këto sandale ju japin rehati dhe qëndrueshmëri  gjatë shëtitjeve tuaja dhe aventurave në natyrë, duke u mundësuar këmbëve tuaja te marrin frymë në klimat e nxehta. Ju mund të zgjidhni këto lloj sandale sportive si në natyrë,plazh dhe në qytet.

Modelet e sandale per femra

Sandalet të cilat shpesh preferohen per  gratë, janë paraqitur në shijen tuaj me më shumë larmi në çdo sezon . Në vitet e fundit preferohen sandale me taka të mbushura dhe  platform si dhe taka të holla. Këto modele ju bëjnë më tërheqëse dhe te ndjeheni komod. Sandalet platform me taka mund të prodhohen me pëlhur, lëkurë ose materiale plastike. Ju mund të preferoni këto sandale në kombinime dinamike, me pantallona të shkurtra , funde dhe xhinse . Sandale me takë të larta mund të krijojnë një stil më femëror, dhe ju gjithashtu mund të vishni këto sandale me pantallona dhe funde ne punë.

Sandale me takë të lartë dhe të hollë dallohen si alternativa të njëanshme për të plotësuar veshjet tuaja në mbrëmje. Ju mund t’i viishni sandalet tuaja me takë të lartë me veshje mini, pantallona të ngushta dhe fustane. Ju mund ta plotesoni stilin tuaj duke perdorur sandalet tuaja elegante me një fustan të drejtë.

Sandale per femra dhe moda

Ju mund të krijoni një stil të mrekullueshëm me sandale në formën e çizmave të larta, veçanërisht të preferuar nga ata që duan të jenë të sigurtë. Këto sandale janë shpesh të preferuar sidomos në  ahenget verore dhe veshjet e ndritshme që krijojë një harmoni të përsosur me mini fundet.

Sandalet e grave 2019 variojnë nga ata që e duan veshjen sipas modës dhe atyre  që janë të fiksuar per sandale te rehatshme. Modele veçanërisht të bazuara në ortopedë janë zgjedhja e parë e entuziastëve të rehatisë.

Sandalet një nga modelet më të preferuara të mbathjeve gjate  muajve të verës, arrin të jetë opsioni më i preferuar i grave në veçanti. Arsyet pse janë projektuar me modele të rehatshme por me stil dhe përshtaten lehtë me veshjet e verës janë të mjaftueshme për të bërë sandale një model të preferuar të këpucëve.

Sandalet e ajrosura ofrojnë një gamë të gjerë opsionesh për këmbë të rehatshme në ditët e nxehta të verës. Ato variojnë nga modelet e dizajnuara për veshjet e mbrëmjes deri tek opsionet që duhet të vishen ne det. Sandalet e kombinuara me veshjet verore të përdorura në jetën e përditshme përbëhen nga dizajne elegante dhe të rehatshme.

 Modele Glamor Sandale per femra

Sandalet, të cilat kanë një histori aq të vjetër sa historia njerëzore, ende përdoren gjerësisht sot. Sandale per femra, të cilat përdoren shpesh në të gjithë botën, janë të dizajnuara me modele të ndryshme. Sidomos në klimat e nxehta, sandale e grave janë gjithashtu në kërkesë. Mund t’i vishni  sandale të cilat prodhohen me dizajne elegante në ftesat dhe ngjarjet shoqërore. Sandalet që mund t’i vshni në çdo lloj ambjenti dhe ofrojnë përdorim të rehatshëm, bëhen simbol i rehatis. Sandalet e grave janë ndër produktet më të preferuara.

Modelet e lëkurës janë ideale për përdorim të përditshëm. Materialet sintetike si plastike dhe poliuretani janë të preferuara në plazhe dhe pishina sepse ato janë rezistente ndaj ujit dhe lagështisë. Modele të lidhura me dore janë gjithashtu të përfshira. Sandale të lidhura me kyçin e këmbës, të cilat janë të pershtashme në ambientet e zyrave dhe ngjarjeve shoqërore, ofrojnë një pamje elegante duke ofruar rehati në këmbë. E projektuar për dasma dhe ftesa të veçanta, veshjet e mbrëmjeve me gurë ofrojnë karakteristika tërheqëse të dizajnit.

Sandale me Take të larta

Sandalet me takë dhe sandale të mbushura me thembra janë ndër produktet që mbajnë formën e këpucëve verore. Mbështetësit e sandaleve janë në qendër të vëmendjes me ngjyrat e tyre dhe karakteristikat e dizajnit. Sandale prej lëkure dhe platforma janë alternativa ideale për zyrën dhe jetën e përditshme dhe tërheqin vëmendjen e grave. Sandalet, të cilat lejojnë që këmbët të marrin frymë dhe të sigurojnë përdorim praktik, janë preferenca parësore e burrave në nxehtësinë e verës. Ndër opsionet që gratë i pëlqejnë shumë është modeli i sandaleve me litar.

Sandale për çdo shije

Sandalet, të cilat përgjithësisht janë të dizajnuara me forma që lënë gishtat të hapur, por dizajneret prodhojn edhe  me formë të mbyllur për përdoruesit që nuk i pëlqejnë modelet e hapura. Sandalet e mbyllura janë në mesin e pantoflave. Produktet, të cilat janë të mbyllura në pjesën e përparme por të hapur në pjesën e pasme, lejojnë këmbët të marrin frymë dhe të sigurojnë përdorim të rehatshëm. Sandale të mbyllura janë të dizajnuara me takë të sheshtë dhe të lartë. Sandalet e fëmijëve dhe sandalet e foshnjave janë të dizajnuara dhe te prodhuara me materiale cilësore të përshtatshme për lëkurat e fëmijëve, tërheqin vëmendjen e përdoruesve të vegjël.

MODELET E SANDALEVE

Sandalet e grave dhe pantoflat janë të domosdoshme në muajt e verës. Sapo të filloni të ndjeni ngrohjen, sandalet që përdorim janë mjaft të gjera. Sot, sandale që përshtaten pothuajse kudo janë shumë të rehatshme dhe të përshtatshme për t’u përdorur kudo në shtëpi, në punë, në shkollë, në festa, sidomos në plazh. Sipas hulumtimit të bërë sot, sandalet janë lloji më i përdorur dhe më i vjetër i këpucëve në botë. Edhe pse origjina e fjalës sandale bazohet në grekët e lashtë. Shembujt e parë në histori u krijuan për të mbrojtur këmbën njerëzore nga faktorë të jashtëm. Që atëherë, sandalet kanë mbetur në vend dhe popullaritet në histori.

Në ditët e sotme sandalet kanë qenë burimi i kombinimit për modelet e këpucëve në natyrë për shumë stilistë të modës. Natyrisht, modelet e sandaleve  filluan të prodhohen me shumë çmime të përballueshme, sandale të lira dhe të qëndrueshme. Ne preferojmë ato të cilat bëhen nga materialet sintetike rezistente ndaj ujit, si pvc plastike poliuretani në plazhet dhe vendet e verës.

Kombinime veshjesh me sandale per femra

Pra, ne mund të krijojmë një vështrim shumë mbresëlënës dhe elegant nën rrobat tona si bikini etj. Në këtë mënyrë, lejojmë që këmbët tuaja të marrin frymë në vapën e verës. Modelet e sandaleve të grave mund të zgjidhen sipas stilit të dyfishtë. Si dhe mund të zgjedhin te hapura dhe të mbyllura. Përveç kësaj ngjyrë të zezë dhe të bardhë dhe në çdo ngjyrë të materialeve.  Apo lëkurave të ndryshme do t’ju ndihmojnë të bëni kombinime të ndryshme të sandaleve. të përshtatshme për stilin.

Mund të zgjidhen sipas stilit tuaj sandalet me platformë, lëkurë, lëkurë të patentuar etj. Mini-skajet tona dhe sandale të shtrënguara janë ofruar për shijen tuaj. Natyrisht, duhet të marrim parasysh shëndetin e këmbëve tona në preferencat tona të sandaleve. Këmbët tona duhet të marrin mbështetje të mjaftueshme për këtë. Sidomos përdorimi i vazhdueshëm i pantoflave është më i dobishëm për ne. Sandale të mbushura dhe platforma ofrojnë më shumë përfitime për shëndetin tuaj të këmbës.

Stili i verës i domosdoshëm: sandale të sheshta

Sandale të sheshta, të cilat janë ndër sandalet më të preferuara të grave për përdorim të përditshëm. Janë ato që  mund të jenë  me të rehatshme se sa ato me taka të larta. Sandalet të shndritshme përfshijnë të dy modelet sportive. Sandalet që përputhen me stilin e veshjes sportive dhe sandale prej lëkure që mund t’i përdorni me kombinime më klasike. Nëse nuk mund të relaksoheni me këpucë të hapura, ju nuk duhet të hiqni dorë nga komoditeti i sandaleve;

Modelet e sandaleve të mbyllura po presin për ju me opsione të ndryshme të ngjyrave. Nëse nuk mund të hiqni dorë nga komoditeti i sandaleve dhe eleganca e takave të larta. Modelet e sandaleve me takë janë për ju. Ju mund të zgjidhni midis sandaleve me take të ulëta ose të larta, të hollë ose të trashë. Nëse e keni të vështirë të ecni të qetë në takë të lartë, ju mund të zgjedhni sandale të mbushura me thembra. Të cilat janë shumë më të rehatshme . Ju mund të përshtateni me modën e stinës duke veshur sandale prej lëkure të hollë të bardhë që shfaqen në mesin e modeleve të sandaleve 2019 .

Pantoflat e plazhit

Pantoflat e plazhit, të cilat janë të domosdoshme për modën e plazhit, përdoren shpesh jashtë pushimeve të detit. Pantofla plazhi, të cilat janë në përputhje me të dy bikinit, rroba të bardha dhe pantallona të shkurtra të detit dhe veshje verore. Flip-flops, të cilat janë ndër modelet më të preferuara të pantoflave të viteve të fundit, prodhohen me një shkallë të gjerë ngjyrash. Nëse nuk ndiheni rehat me flip-flops tuaj, ju mund të ktheheni te pantoflat që tërheqin vëmendjen me ngjyrat e tyre metalike ose modelet e zbukuruara me detaje të tilla si guri.

Mbroni Shëndetin e Këmbës tuaj me pantofla ortopedike

Pantofla komode janë zgjedhja ideale për ata që kanë çrregullime strukturore të tilla si këmbët e ulëta në pjesën e poshtme të këmbës, probleme me thembrat  të cilët nuk janë në gjendje të ecin dhe të veshin këpucë për shkak të këmbës, gjurit  etj.

Projektuar posaçërisht për ata që përjetojnë probleme ortopedike ose që kujdesen për komoditetin e tyre, modelet e pantoflave të rehatisë minimizojnë dhimbjen dhe sikletin në këmbë, gjunjë, shpin dhe bel. Falë strukturës bazë të veçantë në këto modele, pantoflat përshtaten me lakimin natyror të këmbës dhe rrisin lëvizjen. Kur zgjidhni midis pantoflave të rehatshme që mund të përdoren si në shtëpi ashtu edhe jashtë, ju duhet të siguroheni se ka disa karakteristika. Më të rëndësishmet nga këto karakteristika mund të renditen si më poshtë:

  • Pantofla komode duhet të kenë strukturë të vetme ortopedike.
  • Gjerësia e kartës duhet të jetë në përputhje me këmbën ose të jetë e rregullueshme në madhësi.
  • Duhet të prodhohet duke përdorur lëkurë të vërtetë.
  • Pjesa e brendshme duhet të jetë e dizajnuar për të parandaluar rrëshqitje në sipërfaqe të lagështa.

Mund t’i përdorni gjatë gjithë verës duke zgjedhur modelet dhe ngjyrat nga sandalet ortopedike qe ka shume llojshmeri. Duke zgjedhur midis markave të pantoflave dhe sandale të ofruara nga bota e kepuceve, ju mund të keni sandale elegant dhe të rehatshme dhe pantofla me çmime të volitshme.