Filtroji

Po shfaqet 1–25 nga 92 përfundimegjithsej

modele fustaneshFustane mbremjesh

Fustane mbremjesh – fustana te bukur te kategorive  dhe modeleve  te ndryshme. Modele fustanash te prodhuara me materialet me cilesore, ua ofrojme ne cmimet me te pershtatshme per ju. Ne websiten tone do te gjeni shumellojshmeri  tipesh per fustane per femra, fustane per dasma dhe fustane mbremjesh.  Duke filluar nga fustane te thjeshta dhe fustana te shkurt, ne fustane me te nderlikuara dhe me motive me ekstravagante.  Shumellojshmeri ngjyrash do tju japin mundesine e zgjedhjeve.

Profesionalisht kemi punuar per te sjelle tek ju trended me te reja, te nderthurura me klasiken dhe thjeshtesine. Formalitet e sensualitet. Cdo moshe e cdo tip personaliteti gjen vetveten tek ne. Cdo deshire e juaja ne stilin tuaj e gjeni ketu. I lehte ne perdorim per te zgjedhur fustane te bukura qe do tju pershtaten me se miri rasteve dhe eventeve tuaja. Do te dukeni gjithmone te veshura perfekte. Ne dyqanin tone do te gjeni fustane per femra te ketyre materialeve:

Materiale

Brokada

është një cope me peshë te mesme, e ngurtë dhe pëlhurë dekorative që zakonisht përdoret në fustane mbrëmjesh dhe fustana te shkurt. Brokada është mjaft e ngurtë, kështu që është më mirë për të krijuar veshje të strukturuara ose vellimeve te medha. Për shkak të ngurtësisë dhe qëndrueshmërisë, brokati është mjaft I bukur per tu veshur.

Bridal Saten:

Një pëlhurë ultra e lëmuar e bërë nga fibra sintetike në një endje të ngushtë që krijon një shkëlqim luksoz. Gjerësisht në dispozicion në mëndafsh, poliester, acetate etj. E perderur gjeresisht edhe ne fustane per dasma dhe fustana te shkurt.

Chiffon (byrynxhyk) :

Vecanerisht i dukshëm dhe i lehtë, byrynxhyk është një pëlhurë e endur e lehtë. Për shkak se është aq e thjeshtë, shpesh përdoret në shtresa ose si mbulesë për një pëlhurë më thelbësore. Kjo pëlhurë delikate ka një pamje të paqëndrueshme, të paimagjinueshme, por e bën të lehtë  fustanin. I perdorur ne fustane te thjeshta -fustane per gra.

Pambuku:

Pambuku është një fibër natyrale që vjen nga farë e bimës së pambukut dhe përdoret për të bërë shumë lloje të pëlhurave në çdo pikë çmimi. Fibra është e zbrazët në qendër dhe, nën mikroskop, i ngjan një fjongi të shtrembëruar. … Një endje e thjeshtë prodhon pëlhura të tilla si pëlhura, perle, chambray dhe pëlhura të gjera.

Voile:

Voile është një pëlhurë endje e thjeshtë, e butë dhe e lehtë, zakonisht e bërë nga 100% pambuk, por përdoret edhe fije mëndafshi. Është i përshtatshëm për këmisha, bluza dhe fustane te thjeshta, fustana te shkurt, dhe është një pëlhurë mjaft e thjeshtë për të qepur.

Tyli:

Kjo pëlhurë e bukur me një pamje të ashpër ka një shtresë të madhe dhe është e përshtatshme për fustanet super te fryra dhe te ngurta te dasmave. Është shumë e butë me një cilësi delikate. Mund të jetë në mëndafsh, pambuk ose poliester. Pëlhurë shumë e lehtë dhe delikate.

Mendafshi:

Mëndafshi, siç e dini, është një nga pëlhura më të njohura për të bërë veshjet e dasmës dhe më të shtrenjtë. Pëlhurë më e rekomanduar në mesin e mëndafshit për të bërë fustanet e dasmave janë Silk Dupioni, Silk Charmeuse, Shantung, tyl i rënde, Charmeuse Sueded, Charmeuse Heavy, Metalasse, Crede de chine, mëndafshi Thai, Peu de soi, Organza, byrynxhyk, Georgette dhe Tafta/ Te gjitha keto lloje kan perberjenkryesore mendafshin. Perqindjen me te larte te mendafshit ne perberje e ka mendafshi dupion I njohur ndryshe si mendafshi I rralle.

Tafeta:

Kjo është një zgjedhje popullore për të bërë fustanin tuaj  te dasmës dhe ka një pamje lustre me shkëlqim dhe të freskët.  Kur ky material është e bërë nga fibra mëndafshi ajo ka një pamje shumë të lëmuar. Ju gjithashtu merrni 100% poliestër pëlhurë tafta per fustanin tuaj te dites se shumepritur.

Velvet:

Pëlhurë luksoze e rëndë e endur me një copë prerje të përfunduar të bërë nga mëndafshi, kadife ose pëlhurë të kuqe.Pershtashme per fustana te shkurt dhe fustana te gjat. Përfundimi krijon një ndjenjë të butë me shkëlqim të hollë.

Dantella: rrjeta delikate me qëndisje të mirë shpesh në dizajne të tilla si lule. Dantella me cilësi më të mirë është e punuar me dorë. Por dantella e bërë nga makina e bërë sot mund të jetë e hollë dhe e përshtatshme për të zbukuruar me zbukurime, rruaza ose perla.

Garantohet cilesi dhe cmime te pershtatshme.

Fustane mbremjesh te shkurter:

Ky koleksion verbues i veshjes gjysmë formale është një tjetër veshje që do të zgjidhej perfektesisht nga ju për mbrëmje. Është gjatësia e shkurtër që shtrihet mbi gjunjë. Fustane per vajza, teshkurtra te trendeve te funditdhe fustana te bukur. Te pershtatshme per mbremje rinore me miqte tuaj.
Fustane per femra me menge te shkurtra ose bust. Ndihuni e vecante me modelet ton ate fustaneve.

Fustane mbremjesh te gjata:

Fustane per femra per mbremje gala. Fustanet per vajza te gjate janë  e pershtatshem me trupin në krye dhe lirshme rrjedh në pjesën e poshtme. Modelet tona te fustane te bukur do tju bejne te shkelqeni mes miqve tuaj. Ne ngjyra dhe modele nga me tendryshme, keni lirshmerine e zgjedhjes per tu ndjere sa me mire ne mbremje te ketilla. Kjo është zgjedhja e stilit të lartë dhe më e mirë për t’u veshur për mbrëmjet e matures apo mbremje te vecanta.

Fustane per gra, formale.

Eventet formale kerkojne kod veshjeje formal. Nese keni takime ose darka me koleget tuaj tepunes, ose ne raste kur doni te dukeni shik edhe formal, ju ofrojme fustane mbremjesh per tipin e mbremjes qe kerkoni ju.  Te gjata deri tek gjuri ose fustana te shkurt keto fustane per gra do te imponojne tek njerezit e ftuar seriozitet dhe ambicie. Do tju japin ndjenja rehatie dhe vetbesimi fustane te bukur tona te veshura me kepuce te stilit te tyre, disa bizhuteri ekstra dhe do te jeni kombinimi perfekt. Fustana te bukura dhe te lirshme per stilin qe kerkon eventi juaj.

Fustana te bukur casual.

Fustana te bukur casual jane per rehati por me stil. Materiale te buta e te lehta. Fustane per vajza te ketij tipi do tju bejne te ndiheni me te lehte por shume ne mode dhe me stil. Te perdoreshme per pasditeve ose clubeve me miq.

Fustanet Bodycon:

Fustana te bukur dhe fustane per vajza ne stilin bodycon jane fustane per tju bere te ndiheni sa me femerore dhe sensuale. Pergjithesisht te gjendshme ne material llastiku qe hapet ne baze te trupit tuaj jane veshja perfekte per mbremje koktejesh.

Fustane me dantella.

Gjëja e pabesueshme për veshjet me dantella është se ata janë në gjendje të arrijnë një ekuilibër mes të qenurit shumë modern por njekohesisht edhe konservatore. Nga mbretëresha e Anglisë deri te dukesha e Kembrixhit, dantella është një pëlhurë qe bertet  “mbretëri” . Ju mund të përzierni dhe te luani me ngjyra lozonjare për t’ju dhënë një qëndrim sensual ne keto fustana te bukur dhe fustana te shkurt. Çfarë nuk duhet të duash për veshjen e dantellave? Është një fustane per femra I përjetshëm që kurrë nuk duket se del jashtë mode.

Fustane pa menge.

Disa raste kerkojne shfaqje te lekures plot sharm e bukuri. Fustane per vajza  te cilat shfaqin nje pjese te bustit tuaj kerkojne vertet stil. Kete stil do ta gjeni prane nesh duke ju referuar mes fustane te thjeshte por edhe fustana te bukur te ketij lloji ku vertet do te ndjeni rehati e aspak siklet.

Fustane bust per koktejl.

Fustanet pa menge dhe pa rripa, ne formen e shkronjes A  eshte menyra me e lehte per tu veshur ne mbremje koktejlesh. Menyre e lehte dhe fustane te thjeshta por gjthmone ju japin nje pamje powerful dhe moderne, sidomos në gratë më të gjata.

Fustane per vajza formale.

Fustan sintetik I leshuar mbi trup dhe teper sensual. E gjendshme me rripa te holle. Fustani eshte I holle dhe I gjate deri ne fund te kembeve. Ka nje te care anash duke ju nxjerre shume femerore dhe te parezistueshme.Fustane per gra dhe nje pale sandale me take te larte do te finalizonin kete veshje per nje rast te vacant qe kerkon seriozitet e njekohesisht edhe sensualitet.

Fustan i thjeshte casual i gjate.

Dukur e mrekullueshme pa u munduar shume. Duke veshur nje fustane per vajza casual te gjate deri ne fund te kembeve. Vecanerisht nese fustani eshte I zi. Perfekte per te kryer porosite apo punet e tua gjate dites, per mengjese jasht shtepie,  dhe pasditet e lehta me miqte. Pse jo edhe per te pire nje gote ne oret e vona te darkes. Dhe kjo nuk është as pjesa më e mirë; jo vetëm që një fustan I tille do të të bejë të dukesh mjaft mire, por gjithashtu do të të  beje te ndiheni të qetë dhe ne rehati gjatë gjithë ditës.

Fustanet “Flare”

Asnjë siluetë nuk ka hije më shumë se kjo klasike e viteve 1950. Unë jam teper e sigurt qe prerja e belit perandorike nuk do të dalë kurrë nga stili. Keshtu qe nje fustan te tille mund jo vetem ta vishni kudo e kurdo, por do jeni gjithmone inn me te. Do te dukeni me të vërtetë të bukur në këtë fustan formale që ka pamjen e stilit të lartë. Ka mbushje me qafë V me shiritat e hollë të rregullueshëm që ju bën të ndiheni rehat. Fustane per gra gjithashtu përbën një bel të gjerë me pjesen e mbrapme të gjatë e pjesen e perparme me te shkurter që do të jetë e mrekullueshme te vishet për mbrëmje.

Fustan mbremjesh klasik.

Keto lloje fustanesh jane zgjedhje perfekte per tu dukur klas dhe me stilt e larte. Madheshtia dhe feminiteti I ketyre fustaneve vit pas viti le gojehapur njerezit qe e shikojne. Vecanerisht kur jane te nderthurura me qendisje me dore, apo detaje te tjera te vecanta. Nje dantelle e qepur siper copes se fustanit nxjerr me ne pah klasiken e ktij fustana te bukur.

Fustane mbremjesh me dizenjo madheshtore.

Nje fustan I fryre e I ngrire do tju bente te fitonit automatikisht cmimin si mbreteresha e ballos. Fustanet e ballove kane jo vetem detaje klasike, por tregojne madheshti dhe fuqi te fustane per gra. Do te adhuronit veten tuaj ne nje fustan te tille me pak menge dhe busti ne forme zemre. E meritoni kete lloj vemendje.

Fustane per dasma

Fustane per dasma per diten tuaj me speciale. Fustane per femra te bera nga materialet me temira. Fustane  tethjeshta per femrat qe duan te vishen sa me thjeshte ate dite. Fustana te bukur per femra pak me ekstravagante. Fustane per dasma modelet me tebukura europiane., madheshtore e me detaje te vecanta te qendisura. Fustane per dasma te stilit sirena. Vijne pas trupin e ne fund te kyceve zgjerohet. Ju bejne te dukeni elegante dhe njekohesisht te thjeshte e moderne.

Fustane te thjeshta te stilit kolone.

Nese deshironi thjeshtesine dhe embelsine ne kemi fustanet perfekte per modelin qe kerkoni ne kete dite speciale per ju. Nese thjeshtesia eshte motoja juaj keto fustane kolone do tju gjenden perkatesisht tipit tuaj. Kjo siluetë e veshjes së dasmës është e përkryer për nuset që duan një fustan të lehtë, pasi kërkon më pak pëlhurë sesa modele të tjera  fustane per dasma te tjera(prandaj është shumë e lehtë të lëvizësh në të!).

Fustana te bukur te fryra.

Nese deshironi dhe shpresoni madheshtine, nese keni enderruar dasem perrallash mos nguroni te shikoni modelet me te preferuara te fustaneve tona te dasmave. Ju do te  shfaqenit si nje princeshe e vertete me fustanet mbreterore dhe modelet madheshtore te dizenjove me te vecanta. Fustana te bukur te stilit mbreteror janë një nga siluetat më klasike dhe në çast do t’ju japë efektin Hirushja në ditën e madhe

Fustane per dasma  “sheath”

Fustane te tilla jane fantastike per vajzat qe ne diten e tyre me te rendesishme deshirojne te ndihen rehat por njekohesisht edhe te mos humbasin ndjesine e madheshtise. Jo aq te fryra e te ngrira sa fustanet e permendura pak me siper, fustanet e tilla te japin iluzionin e fustaneve mbreterore por jo me te njejten ngarkese.

Fitoni me te miren e kompanise tone. Ju ofrohet cilesi, ju ofrohet stil.
Ju ofrohen fustane te bukura e te vecanta. Fustane per femra dhe fustane mbremjesh te lartpermendura e shume e shume dizenjo te tjera. Ju mbetet vetem te zgjidhni fustanin tuaj qe ju siguron shkelqim marramendes.