Filtroji

Po shfaqet 1–25 nga 192 përfundimegjithsej

FUSTANE VERORE

Fustane per vajza , verore.

Te gjithe kemi deshire te vishemi lehte dhe me ngjyra qe I japin nje vrull te ri pamjes tone. Fustane per vajza verore jane zakonisht fustana te bukur shkurt te materalieve rezistent ndaj vapes dhe te fresket. Pergjithesisht gjenden ne material pambuku dhe copa te holla. Gjatesia e tyre varjon ne varesi te llojit te fustanit por nje gje eshte e sigurt se materialet e tyre jane gjithmone te lehta.Ja disa fustane qe duhet ti kemi patjeter, te dizenjove e gjatesive te ndryshme.

Fustane per vajza verore ne stilin T-shirt jane jo vetem ne mode, dhe te tregojne teper trendy. Por gjithashtu jane te fresketa dhe madje te mundshme per tu veshur si gjate dites ashtu edhe darkave ne clube. Kombinojini me nje rrip ne bel dhe jeni gati per te dale.

Modele fustanesh me menge te shkurtra e te fryra, jane fjala tjeter e modes per kete vere. E rikthyer ne fakt nga vite 80 me nje stil me modern, keto fustana te bukur, ju japin nje pamje femerore. Te bera me material liri ju garantohet freski. Pergjithesisht jane ne gjatesi deri ne gju.

Nje tjeter model fustane per gra jane fustanet me menge zhapone te gjata deri posht gjurit ose deri tek kycet. Kane te njejten gjeresi nga fillimi ne fund, shoqerohet me nje rrip. Kush nuk e do nje fustan qe nuk I del moda asnjehere?

Llojet e fustaneve me nje krah, jane te pershtatashme gjate veres sidomos darkave pak me te fresketa se dita. Keto fustana te shkurt deri tek gjuri ndoshta dhe pak posht gjurit, kane gjeresi te pershtatshme me trupin.

Fustane per vajza ne baze te dizenjove:

Fustane per vajza verore me dizenjo lulesh, te shkurter, te fresket, moderne… Te gjitha keto karakteristika I gjeni ne nje model te vetem. Fustan me rripa I lehte dhe I derdhur. Ky fustan i përshtatet mirë vajzave të gjata. Rreth zonës së belit,I  është i bashkangjitur një rrip elastik, i cili ndihmon në përcaktimin e formës së trupit. Edhe vajzat e shkurtra do te gjenin vetveten ne kete model.

Fustane per vajza me pika jane konsideruar si një nga veshjet më të vjetra dhe më të lezetshme te perdorura gjate verës. Keto fustana te shkurt ruhen ende në industrinë e modës si dizajni më i pëlqyeshëm midis zonjave dhe vajzat e reja. Pikat shihen rreth materialit të plotë i cili jep një pamje të përshtatshme të veshjes verore. Madhësia e pikave mund të jetë teper e vogël e duke ardhur duke u zgjeruar deri ne madhesine e bebes se syrit. Zgjedhja eshte e juaja, por eshte e sigurt se ky fustan nuk duhet te mungoje ne garderoben tuaj.

Fustana te bukur njengjyreshe jane llojet e fustanave te thjeshte te cilet perdoren gjieresisht ne vajza e gra. Duke munduar te zgjedhin ngjyra te lehte verore si pershembull ngjyra te tokes, ngjyra pastel, ngjyra te embla, vajzat duken kaq fresh dhe ne stil. Gjate darkave apo pasditeve preferohen edhe fustana te bukur me ngjyra me te errta ose te ndezura si pershembull e kuqe, vishnje, e zeze, blu etj…

Fustane per vajza te gjate e te gjere. Moda e fundit ka folur gjeresisht per keto fustana te bukur. Ne gjatesi deri ne fund te kembeve, me rripa, e te gjere do tju beje te humbisni vapen e veres. Do te ndiheni fresh dhe gjithmone ne stil.

Fustana te bukur e te vecante me te perdorshme nga vajzat e gra:

Modele fustanesh verore casual jane llojet me te rehatshme te zgjedhjes per fustane per vajza te reja ne gra te mesme. Ky lloj per fustana te shkurt deri tek gjunjte eshte e bere nga material sintetike dhe material pambuku I perzier. Ky tip fustani eshte plotesuar me jaken, si jaka e kemishave, zakonisht ne ngjyre te bardhe. Ndersa fustanet gjenden ne ngjyra te hapura pastel. Patjeter qe ngjyrat e erreta te ketij lloj veshjeje jane perfekte per kategorine per fustane mbremjesh. Te veshura me kepuce me take te holle do te dukeni kaq elegenate. Nje shpenzim I paket per dy raste te ndryshme. A nuk eshte perfekte?

Fustana te bukur te stilit bohemian mund të quhen edhe si fustane verore. Te bardhë të stilit hipi, e cila është mjaft e njohur midis vajzave dhe grave të reja. Materiali I perdorur ne dizenjimin e ketij fustani verori eshte pelhura sintetike.  Ne keta fustane per vajza dizenjohen modele lulesh, nga ku do e ndjeni kenaqesine e veres. Gjatesia dhe lirshmeria ne keto fustane adhurohet dendesisht nga femrat  vit pas viti.

Fustana te bukur

Modeli asimetrik ne keto fustane per vajza ka goditur sytë e vajzave të reja, si dhe të grave të mesme. Gjatësia e veshjes është modeli i theksuar, në të cilin pjesa e përparme e fustanit bie pak mbi nivelin e gjurit dhe pjesa e prapme e veshjes bie deri në kyçet e këmbës. Keto modele fustanesh vishen me nje rrip te holle ne bel, e cila do te tregoje format e trupit tuaj ne menyren me perfekte te mundshme. Ky model gjithashtu perfshihet edhe ne kategoriene fustane mbremjesh.

Fustani veror me trendi dhe ne stil I veres eshte padyshim fustani I gjate. Me menge te rene qe ju nxjerrin aq bukur shpatullat jashte. Keto fustane per vajza jane te rpreferuara masivishit. Ngjyra e bardhe ne keto fustana te bukur eshte preferuar me se shumti. Por gjithashtu ka dizenjo te ndryshme te luleve, pikave, ose thjesht ngjyre lisho. Ky fustan ka nje te care anash dhe lirshmeria e copes ne pjesen e poshte do te shkelqente neteve gjate pushimeve tuaja.

Materiali

Pëlhurë sintetike zakonisht përdoret për të veshur fustana te shkurt e fustana te bukur verore. Për shkak të cilësive të saj të lehtë dhe gjithashtu për shkak të dizenjos së përdorur në këtë pëlhurë. Një pëlhurë sintetike e thjeshtë , e bute dhe e fresket është një material i perdorur gjeresisht ne veshje të verës. Për të shtuar bukurinë në keto fustana te bukur, një kordon i është e bashkangjitur përgjatë belit, e cila mund të rregullohet dhe të lidhet për të marrë një dizajn të prerë. Me kete rrip, pjesa e siperme e fustanit derdhet pak me gjere mbi pjesen e poshtme, e cila ka prerje te drejte.

Ky lloj I fustanit te rradhes, i cili është dizajnuar duke përdorur dy ngjyra të kontrastit pa asnjë figure tjeter, është veshje më e modës në mesin e vajzave të reja. Materiali i përdorur në hartimin e këtyre lloj fustana te bukur është zakonisht një model dantelle me rreshtim të bashkangjitur. E cila është pjesa e sipërme e veshjes dhe dizenjimi i skajit të ulët është bërë nga materiali i ngurtë pambuku.

Fustane per vajza te veres te quajtura te dyfishte janë më së shumti veshje qe nxjerrinne pah lekure dhe komplimentohen e deshirohet shume midis vajzave, si dhe midis zonjave. Pjesa e sipërme e veshjes është bërë nga një material jersey. Me një rrip të hollë i cili ngjan si një qafë halter dhe pjesa e poshtme e veshjes është bërë nga nje material sintetik. Me dizenjo  lule me çarje që shihet në të dyja anët, që i jep një pamje shpërthyese.

Vera

Udhëtimi për në çdo destinacion kërkon disa gjëra thelbësore të veshura mirë që janë të sigurta për të reflektuar shpirtin e pushimeve. Të rehatshme, lartësuese dhe të plota për rroba të lira shpirtërore janë pikërisht ajo për të cilën po flasim ne keto fustana te bukur. Fuqia e veshjes kurrë nuk duhet të nënvlerësohet. Nëse jeni duke u relaksuar në plazhet me diell të ngrohta ose duke ngrënë e pire kokteje në një tërheqje malore. Gjithmonë ka një justifikim për të veshur keto fustana te bukura e magjepese. Veshjet e diellit, tunikat ose veshjet e gjata Maxi të frymëzuara nga Bohemia. Çdo gjë që merr këto vibra të pushimeve është drejtimi në të cilin duhet të shkoni.

Këto stilet e fustaneve verore të dizajnuara në mënyrë krijuese janë shumë më tepër një veshje unike. Që padyshim do t’i përshtaten zonjave që janë mjaft të larta. Dizajni i parë në pjesën e përparme te ketyre fustana te bukur është një model ujëmbledhës i cili mbulon të gjithë pjesën e përparme dhe përfundon rreth pjesës së prapme të veshjes. Kjo veshje është një dizajn i gjatësisë së dyshemesë që e bën modelin e ujëvarë të shquar.

Fustane

Fustane per vajza te stilit sirenë është një model I përjetshme dhe është ende shumë i modës këtë sezon. Stili i fustanit së sirenes është i pajisur deri në gjunjë, dhe pastaj ngjitet për t’u bërë një skaj i plotë ose gjurmë. Ky stil duket jashtëzakonisht elegante me një prerje të ulët që thekson figurën dhe lakimin e shpinës dhe të vitheve. Kjo është arsyeja pse është e përkryer për gratë me trup si orë me rere dhe madje edhe për disa gra në formë dardhe. Fustana te bukur si keto te stilit sirenë kanë qenë gjithmonë te preferuara ne dasma, kështu që zgjidhni për angazhim, mbremje gala ose dasmen tuaj.

Fustane per vajza te llojit “bel perandoriak” janë jashtëzakonisht të modës dhe japin një pamje mbretërore. Keto fustane per vajza kanë një vija të gjërë, pak më poshtë gjinjve. Keto fustana te bukur fshehin plotësisht stomakun dhe punojnë shumë për gratë me forma trupash diamant dhe dardhë. Edhe gratë shtatzëna preferojnë këtë stil. Nëse doni të përmirësoni formën e trupit tuaj dhe të dukeni të përsosur, shkoni për këtë prirje hipnotizuese.

Materiale te perdorura ne fustane verore:

Materialet ne fustane verore kane rendesine maximale per tu ndjere e fresket. Si të qëndrosh i freskët në një ditë të nxehtë të verës? Veshin pëlhura të ndërtuara për ngrohje. Pambuku, liri, mëndafshi – ka dhjetra materiale miqësore për verën që mund të zgjidhni për veshjet tuaja. Pëlhura më e mirë për të zgjedhur kur rritet temperatura duhet të jetë e ajrosur dhe e rehatshme. Ja disa prej tyre:

Liri është pëlhurë e verës: e lehtë, e rehatshme, e ajrosur dhe me disa cilësi për ta bërë atë interesante për prekjen. Ai gjithashtu thahet shumë shpejt kur laget.

I vetmi problem  është tendenca e tij për të rrudhur dhe për të krijuar vija. Por disa lloje liri janë të thurur shume fort për të qëndruar mjaft të drejte pa marrë parasysh se çfarë ndodh. Nuk te duhet as hekuri I nxehte ne keto dit vere me kete lloj materiali per fustane te bukur.

Ndërsa liri është më e mundshme të ketë sukses, pambuku është më popullor.

Pambuku është një nga pëlhurat më të kërkuar kur bëhet fjalë për veshjet e verës. E disponueshme në një gamë të gjerë të teksteve dhe thurjeve, lehtë mund të ndërtojë veshjet tuaja themelore, pa ndonjë ndihmë nga fibrat e tjera. Unë do të mendoj se kjo është pëlhurë që ju përdorni më së shumti për projektet tuaja të verës (ose ndoshta për të gjitha projektet tuaja!).Pambuku është në dispozicion në kaq shumë pesha të ndryshme. Plus, është e përballueshme dhe e rehatshme. Thith lagështi shumë mirë dhe thahen pothuajse aq shpejt sa liri. Por është më e qëndrueshme se liri dhe mund të lahen ne lavatrice, pa asnje problem.

Pëlhurë prej fije artificiale është një material i bërë nga njeriu, por është prodhuar nga celuloza natyrale që është përpunuar kimikisht për të krijuar fibra. Thith lagështinë, prandaj është e mrekullueshme për verën. E vetmja negative është se nuk është aq e qëndrueshme sa materialet e tjera, dhe duhet të pastrohet në thatesi.

Rrobat mëndafshi të mbështjella me forcë ruajnë nxehtësinë dhe lagështinë, por lloji i endur lirshëm është i lehtë dhe i ajrosshem mjaftueshem sa mund të veshet edhe në një ditë të thate e te nxehte të gushtit. mëndafshi është një material i brishtë dhe nuk e do kur djersitesh në të gjithë. (Sinqerisht, çfarë bën?) Por mbani qetesine  tuaj dhe ju do të jeni mire ne fustane te ketij materiali.

Chiffon. Elegant dhe i papeshë, ju do ta dashuroni materialin chiffon. Ajo rrezaton feminitetin, prandaj pse të mos bësh një këmishë te verës ose per ta hedhur kraheve pasditeve siper nje fustani te bukur.