Filtroji

Po shfaqen krejt 17 përfundimet

XHINSE PER FEMRA

Xhinse për femra , jane nje nga veshjet me te preferuara dhe te perdoreshme nga femrat dhe jo vetem. Perdorimi I tyre gjendet kudo, ne shkolle, ne pune, ne shetitje te perditshme, ne darke etj. Njohim nje shumellojshmeri te xhinse per femra, nga ngjyrat dhe nuancat e tyre, llojet dhe prerjet e xhinseve etj. Xhinset shkojn me cdo gje keshtu qe te gjithe duan te kene sa me shum te llojit te tyre. Me poshte do tju pershkruajme lloje te xhinse per femra.

Xhinse per femra me shtat shume te shkurter.

Keto xhinset, te quajtura ndryshe dhe xhinse braziliane, shkojne 7 cm deri ne 12 cm posht kerthizes. Keto lloje xhinsesh kane prerje normale dhe jane rikthyer se fundmi ne mode. Preferohen te vishen darkave ne party e clube.

Xhinse per femra me shtat te shkurter.

Keto xhinset kane shtat pak me te lart se xhinset e lartpermendura, por serisht jane relativisht te shkurter ne shtat. Keto xhinse per femra do ti pershtateshin teper mire vajzave qe kane nje trup jo shume te bollshem e as me shume forma. Mund ti vishni ne party me bluze te shkurtra.

Xhinse per femra me shtat mesatar.

Keto xhinset qe kane shtat vetem pak milimetra posht kerthizes, ndoshte edhe ne buze te kerthizes, jane xhinset me popullore ekzistente. Nese keni nje trup me vithe te gjera keto xhinse per femra do tju rrinin edhe me perfekte se tipeve te trupave te tjere. Mund te vishen ne perditshmeri, evente zyrtare por edhe ne clube e darka me miqte. Pershtaten me cdo lloj bluze apo kemishe qe do tju rrinte mire ju.

Xhinse per femra me shtat te larte.

Keto xhinse per femra jane dizenjuar per tju pershtatur linjes se belit tuaj. Xhinset te tilla do te shkonin bukurme bluza ose kemisha te future nen xhinse dhe mund ti bashkangjisni nje rrip te holle. Edhe pse keto xhinse jane prej vitesh ne qarkullim, ende preferohen shume nga femrat per shkak te komoditetit te tyre dhe stilit qe keto xhinse per femra kane.

Xhinse boyfriend per femra.

Keto xhinse per femra jane te lirshme, prerje te gjere dhe duket sikur ja keni marre borxh te dashurit tuaj, ndaj kane marre kete emer. Keto xhinset jane te ngushta ne vithe dhe te gjera tek kembet, duke u ngushtuar serisht ne kyce. Vishen me kepuce te ndryshme, te sheshta, por stilit me te mrekullueshem do ta krijonin gjat darkave kur ti vishni keto xhinse per femra me taka te larta.

Xhinse te drejta, xhinse cigare.

Keto xhinse per femra jane te drejta dhe te njejten gjatesi mbajne edhe tek kycet. Nese deshironi te vishni per pune xhinse qe jane komode dhe jo shume te ngushta atehere keto tipe xhinse per femra jan zgjidhja juaj.

Xhinse per femra, “bootcut”

Keto xhinse per femra, daljen e tyre te pare e kane pasur gjate viteve 70 – 80 kur masivisht preferoheshin nga kushdo. Jane te lira tek kembet dhe tek kycet zgjerohen e happen mjaftueshem shume. Shkojne shume tek cdo forme trupi dhe shfaqin shume feminitet dhe stil. Pershtaten me se miri edhe orareve te punes ne zyre por edhe neper festa. Duke I veshur vecanerisht e kepuce me taka, do te nxirrnit ne dukje akoma me shume stilin e zgjeruar te pjeses se fundme te xhinseve.

Xhinse me kembe te gjera.

Xhinseve me kembe te gjera, jane ato xhinse te cilat kane shume gjeresi. Vijne duke u zgjeruar nga vithet deri ne fund te gjatesise se tyre. Keto xhinse per femra nuk kane ngushtice ne asnje vend. Duke qene kaq te gjera, rekomandohen te vishen me bluza te ngushta me gjatesi deri ne fillimin e belit te xhinsit, ose edhe me siper duke shfaqur sado pak lekuren tuaj.

Xhinse te ngushta.

Xhinset e ngushta njihen ne gjuhen boterore te modes me termin “skinny jeans”. Jane xhinset me ne mode te momentin dhe preferohen me se shumti. Duken mjaft bukur ne forma trupore te vogla. Eshre xhins aq I ngusht sa nuk le hapsire fare mes kembeve tuaj dhe copes se pantallonave. Perbehen nga material llastiku, keshtu qe levizshmeri ne to nuk perben problem. Mund te vishen lehtesisht me cdo lloj bluze apo kemishe dhe njekohesisht me cdo lloj kepuce. Ketyre lloj xhinseve cdo gje u shkon pershtat dhe do te dukeshit shume bukur me cdo gje qe vendosni ti vishni.

Xhinse per femra “Capri”

Xhinset kapri jane fjala me e fundit e modes per sa I perket kategorise se xhinseve. Mund ti vishni pa ngurim, sidomos nese keni kembe te nxira. Gjatesia e ketyre xhinseve shkon deri pak posht pulpes se kembes. Ne shume raste gjatesia e tyre shkon deri tek pulpa e kembes. Sigurisht nese do te deshironit mund ti pertheni fundin e xhinseve ne menyre qe te shkurtohen pak, por nuk preferohen te shkurtohen me shume se sa fillimi I puples.

Xhinse per femra te shkurtuara.

Xhinse per femra te shkurtuara te njohura ndryshe edhe me termin “cropped jeans” jane ato xhinset qe mbulojne tre te katerten e kembeve tuaj. Keshtu duke pasur kete gjatesi keto xhinse ju tregojne me te gjata dhe me te dobeta. Jane teper te preferuara, per me teper kane nje pamje perfekte per tu perdorur ne pune. Mund ti pershtatni e ti vishni me taka te larta e do te shkelqenit kudo.

Xhinse  te shkurtra per femra.

Sigurisht qe vera e nxehta kerkon xhinset te pershtatshme per to. Atehere kemi xhinse te shkurtra. Xhinset te tilla gjendet ne gjatesi te ndryshme. Duke filluar nga xhinset me te shkurtra te cilat arrijne deri tek vithet, e duke vazhduar ne gjatesine deri siper gjurit.

Xhinse te grisura per femra

Xhinset te grisura I gjejme zakonisht ne xhinse per femra te tipit crop, Capri, skinny jeans, boyfriend jeans, etj. Carja e tyre, eshte fjale e modes e cila nuk largohet lehtesisht. Fillimisht kane dale xhinset te grisura vetem tek gjuri, por me kalimin e viteve tashme po I gjejme te grisurat e tyre kudo.

Xhinse te gervishtura

Pervecse jemi te hasur me xhinse per femra te grisura, nje tjeter model I perafert I xhinseve te grisura jane xhinset e gervishtura. Modeli I tyre eshte I tille qe ato nuk shfaqin krejtesisht lekure tuajin, por gervishten ne menyre te tille qe te mos shfaqet shume lekure. Gjithashtu si xhinset e grisura, gervishtja e xhinseve njihet pergjithesisht ne llojet e xhinseve: skinny jeans, boyfriend jeans, crop jeans, Capri jeans etj.

Xhinse trupore per femra

Xhinset trupore te quajtura ndryshe edhe xhinse jumpsuit, jane ato xhinset te cilat pervecse pjeses se poshtme kane te bashkengjitur nje cope ne pjesen e parme, e cila vjen deri tek gjoksi. Kjo cope lidhet me du rripa te cilat kalohen nga mbrapa trupit per tu bashkengjitur me pjesen e prapme te xhinseve te posthme. Keto lloj xhinsesh jane shume ne mode, dhe stilohen ne menyra te ndryshme sipas preferencave te gjithe secilit.

Mom jeans

Xhinse mami ( mom jeans) është një term zhargon për xhinse per femra me bel te larte, që ishin në fillim në modë në fund të viteve 1980 dhe fillim të viteve 1990. Te rikthyresa serisht ne mode vitet e fundit, keto xhinset renditen ne fillimet e listes se me te preferuareve. Beli I larte I ketyre xhinseve arrin deri tek kerthiza, dhe preja e stili I tyre do tju benin te dukeshit me forma perfekte. Keto xhine jane model I gjere.

Jeggings

Jeggings janë në thelb strecet tuaja por në pëlhurë xhins. Pra esht I njejti model stilimi. Mund ti vishni ato njesoj sic do te vishnit street tuaja. Mund ti vishni me bluza te gjata deri posht vitheve, por edhe mund ti trajtoni keto jeggings si xhinset super te ngushta, duke I veshur me bluza qe nxjerrin ne pah te gjithe pantallonin. Keto xhins nuk kane butona dhe zinxhire. Beli I tyre mbahet me llastik.

Dizenjot dhe ngjyrat e xhinseve

Tradicionalisht xhinset njihen ne ngjyren e tyre blu te erret. Por moda dhe stilimet e viteve te fundit njohin xhinse te ngjyrave e dizenjove te ndryshme. Xhinset e “shpelara” jane ato xhinse per femra qe ne pamje te pare duket sikur u ka dale boja e jane zbardhuar, por ne fakt ato jane prodhuar ne menyre te tille. Keto xhinset kane gjurme te bluse se zberhur. Gjithashtu keto lloje xhinsesh jane me te buta sesa materiali I xhinseve tradicionale.

Xhinset me printime te ndryshme sic mund te jene yjet, pikat, lulet, apo cdo lloj printimi tjeter, deri diku e humbasin termin tradicional te xhinseve. Edhe pse materiali I copes se tyre eshte xhins, pothuasje asnje shenje e ngjyres nuk duket. Por kjo nuk I ben keto xhinse aspak jot e preferuara. Perkundrazi, kane aq shume stil sa preferohen te vishen darkave neper restorante apo koktejle dhe duken shum stil dhe te bukura.

Vitet e fundit rinia u cmend pas qendisjeve ne xhinses. Zakonisht ne njeren kemb te xhinses gjendet qendisje me dore te luleve, gjetheve apo figurave te tjera. I japin xhinsit nje feminitet te mrekullueshem dhe per me teper kane shume figure.

Gjërat shumë ngjyra pëlqehen nga të gjithë. Stili I fundit I xhinseve jane ato xhinset me ngjyra. Keto xhinse per femra jane te thjeshta, pergjithsisht te llojit skinny jeans, dhe jane nje ngjyreshe, vetem se jo ne ngjyren tradicionale te xhinseve. Ato gjendet ne ngjyra si bojqiell, pink, jeshile, e verdhe mustarde, etj.

Xhinset me te pershtatshme ne baze te forms tuaj trupore.

Forma trupore si ora prej rere

Ky lloj trupi do te shkonte pershtat mjaft mire me xhinset “bootcut” . Stili I ketyre xhinseve, I ngushte deri siper gjurit, e me tutje fillon duke u zgjeruar, do ta benin trupin tuaj te shkelqente edhe me shume. Pjesa e poshtme e gjere e xhinseve ndihmon ne balancimin e vitheve tuaja, ndersa ngushtimi I pjeses se siper nxjerr me ne pah formen tuaj perfekte. Mundohuni te shmangni xhinset qe nuk kane elasticitet.

Xhinset me te pershtatshme per format trupore sit e dardhes

Ky lloj trupi do te shkonte me se miri me xhinset e drejta. Duke pasur kete prerje te drejte nga fillimi ne fund, keto xhinse imitojne me se miri xhinset skinny dhe do te dukenit akoma me mire. As shume te gjera e as shume te ngushta keto xhinse te drejta do tju fshehin rrumbullakesin pikerisht aty ku duhet. Ju tregojne me te mbledhur dhe me serioze per tu veshur ne pune. Gjjithashtu mund te provoni xhinset boyfriend. Serisht edhe keto lloje te xhinseve do tju benin te dukeshit te mrekullueshme. Nese keni kete forme trupi mundohuni te shmangni xhinset me ngjyra te hapura.

Trupat e shkurter preferohen te shihen me xhinse me bele te larte. Keto lloj xhinsesh krijojne iluzionin e kembeve me te gjate, per te mos folur per menyren perfekte si nxjerr ne pah format tuaja. Gjithashtu mjaft mire do te dukeshit edhe me xhinset me bel mesatar.

Format trupore si te molles do te pershtateshin serisht me se miri me xhinse me bel te larte. Forma trupore si e molles pershkruhet per ato trupa qe kane gjeresi ne pjesen e mesme te trupit dhe keto xhinse ju sinkronizojne te gjithe trupin ne menyre perfekte.

Trupat e gjate jane te pershtatshem me pothuajse cdo lloj xhinsesh. Dy me te preferuarat nga tipet e xhinseve jane xhinset e drejta dhe xhinset bootcut. Keto xhinse e tregojne me se miri gjatesine tuaj. Mund te shikoni te vishni edhe xhinse me belt e ulet ose bel te mesem. Keto xhinse ju japin nje efekt plot hijeshi vitheve tuaja. Mundohuni te shangni xhinset super te ngushta dhe xhinset boyfriend shume te gjera.

Mirembajtja e xhinseve

Xhinse jane realisht nje nga veshjet me te konsumueshme nga njerezit. Te gjithe kemi minimalish 2 pale xhinse e vazhdimisht jemi ne kerkim per te blere xhinse te reja. Sigurisht esht e mira te kujdesemi per ato cfare kemi. Keshtu nje menyre e mire e kujdesit te xhinsit eshte edhe menyra e larjes. Nese do te lani xhinset ne lavatrice, mundohuni te vendosni nje cikel delikat dhe lajini me uj te ftohte. Kthejini xhinset mbrapsht para se ti fusni ne lavatrice ne menyre qe te mos shngjyrosen.